„Dialog Biznesowy VR” – wirtualny symulator, który przyspiesza nabywanie doświadczeń potrzebnych do efektywnego komunikowania się w biznesie

Zjedź niżej po więcej

Szybsze, skuteczniejsze i bardziej angażujące szkolenie

Twoi pracownicy dzięki Formule VR błyskawicznie zdobędą doświadczenie niezbędne do efektywnego komunikowania się w biznesie. Formuła VR pozwala na skalowanie programu szkoleniowego, w związku z czym wirtualny symulator jest szybszy, skuteczniejszy i bardziej rentowny niż tradycyjne szkolenia. Dodatkowo szkolenia VR są immersyjne, czyli bardzo angażujące, nowoczesne i budują pozytywny wizerunek firmy.

Szkolenia VR są szybsze

Typowe szkolenie dla 12 pracowników to 2 dni po 8 godzin. Po odjęciu przerw kawowych i obiadu zostaje 12 efektywnych godzin pracy z trenerem. Każdy z 12 uczestników ma nie więcej niż 1 godzinę na osobiste ćwiczenia. Po odjęciu wykładów i dyskusji – pozostaje ok. 30 minut dla każdego z nich na indywidualne ćwiczenie.

To oznacza, że każdy uczestnik, aby wziąć udział w praktycznych 30 minutowych symulacjach, poświęca 2 dni swojej pracy, 2 dni pracy trenera, a także czas poświęcony na podróże.

Dzięki formule VR pracownik na 30 minutowe szkolenie poświęca 30 minut zamiast 16 godzin.

 

Szkolenie VR Szkolenie tradycyjne
Czas uczestnika przeznaczony na odbycie 30-minutowej symulacji 30 minut 16 godzin
Czas pracy trenera 0 minut 16 godzin
Czas podróży / dojazdu na miejsce szkolenia 0 minut X godzin (w zależności od lokalizacji szkolenia)

Szkolenia VR – efekt skali

Dzięki szkoleniom VR możesz przeszkolić w krótkim czasie duże ilości pracowników bez konieczności oddelegowywania ich na czasochłonne szkolenia tradycyjne i bez konieczności zatrudniania zespołów trenerskich i firm szkoleniowych.

Szkolenia VR – symulacja skuteczna jak żadna inna

Twoi pracownicy mogą trenować potrzebne im umiejętności w środowisku zbliżonym do środowiska pracy, a jednocześnie zupełnie bezpiecznym. W wirtualnej rzeczywistości popełniane błędy po prostu nic nie kosztują. Uczestnik szkolenia ma nieograniczoną możliwość interakcji i w czasie rzeczywistym otrzymuje informację zwrotną, tak aby w 100% posiąść trenowane umiejętności. W naturalnych warunkach potrzebowałby znacznie więcej czasu, aby wejść na taki poziom wytrenowania. Jego błędy nie byłyby również tak bezbolesne dla Twojego przedsiębiorstwa.

 

Szkolenia VR są skuteczniejsze

Satysfakcja z udziału w szkoleniu VR + 30%
Wyniki uzyskane w testach + 70%
Retencja wiedzy + 10-15%

Szkolenia VR są bardziej angażujące

Program szkolenia realizowany jest z wykorzystaniem narzędzi i podejścia stosowanego w treningu, coachingu, mentoringu i treningu mentalnym. Przygotowaniem oraz realizacją osobiście zajmuje się trener o długoletnim i różnorodnym doświadczeniu, który współtworzy rozwiązania wartościowe dla organizacji uczestnika.

Szkolenie w formule VR E-learning
Uczestnicy szkolą się 1,5 raza szybciej Uczestnicy szkolą się 1,5 raza wolniej
Uczestnicy są 2 razy bardziej związani emocjonalnie z treścią szkolenia Uczestnicy są 2 razy mniej związani emocjonalnie z treścią szkolenia

Wykorzystaj siłę danych

Dzięki Formule VR możesz pozyskać dużą ilość wartościowych danych i poddawać je szczegółowej analizie, aby jeszcze skuteczniej realizować cele biznesowe. Zgromadź wiedzę, dzięki której skuteczniej będziesz zarządzać zasobami ludzkimi Twojego przedsiębiorstwa.

Dlaczego Formuła VR jest lepsza?

1. Jest szybsza
Szkolenie praktyczne oparte na symulatorze VR prowadzi do szybszej nauki.

2. Pozwala oszczędzić czas
Dzięki szybszemu procesowi treningowemu pracownicy spędzają mniej czasu poza biurem i szybciej mogą skupić się na swojej pracy.

3. Jest skuteczniejsza
Szkolenie pracowników w środowisku wirtualnym skutecznie symuluje codzienne wyzwania w miejscu pracy. Uczestnicy szkolenia są lepiej wytrenowani niż w przypadku szkolenia tradycyjnego lub prowadzonego w formule e-learningu.

4. Tworzy silniejsze więzi z organizacją
Pracownicy czują się przygotowani i pewni siebie, co sprawia, że są mniej skłonni do rezygnowania z pracy, zmniejszając kosztowną rotację.

5. Jest nowoczesna i angażująca
Tradycyjne narzędzia edukacyjne mogą wydawać się nudne lub sztuczne. Natomiast szkolenie VR tworzy niezapomniane, imponujące wrażenia.

6. Jest bezpieczna
VR eliminuje ryzyko konsekwencji działań pracownika w świecie rzeczywistym.

7. Jest smart
Formuła VR pozwala gromadzić i analizować dane dotyczące uczestników szkoleń. Zaangażowanie algorytmów do treningu VR otwiera przed organizacjami zupełnie nowe możliwości.

8. Wzmacnia wizerunek organizacji
Formuła VR jest pozytywnie postrzegana jako atrakcyjne i nowoczesne narzędzie, co przekłada się na wizerunek firmy i nastawienie do pracodawcy.

9. Jest rentowniejsza
Wykorzystanie Formuły VR w dużej skali jest bardziej rentowe niż inne znane dotychczas formy szkoleń.

Źródła:

“How Companies Are Using VR to Develop Employees’ Soft Skills” – Jeanne C. Meister – HBR 11. 01. 2021
“The Future of Work Is Immersive” – HBR Analytic Services

Jak skorzystać ze szkoleń w Formule VR?

W tej chwili działamy w ramach start-up’u firmy, która będzie dostarczycielem szkoleń w Formule VR – Narrativa VR. Wyprodukowane aplikacje VR i szkolenia będą uczyć umiejętności skutecznego komunikowania się w biznesie, zwłaszcza w zespołach i w pracy z klientem. Właśnie tworzymy jego prototyp pod roboczą nazwą „Dialog Biznesowy VR”. Daj nam znać, czy interesuje Cię takie szkolenie dla Twojej organizacji.

Jeśli tak, skorzystaj z maila poniżej, a my wpiszemy Cię na listę oczekujących. Pamiętaj, że liczba miejsc na liście jest ograniczona. Ci, którzy się zapiszą, będą mogli skorzystać z benefitów innowacyjnego szkolenia jako pierwsi. Wpisanie na listę oczekujących nie obliguje Cię do zakupu. Jest to dla nas jedynie sygnał, że jesteś zainteresowany tworzonymi przez nas rozwiązaniami.

Chcę się zapisać: leszek@gren.pl

Start-up „Narrativa VR”

Cel: wyprodukowanie prototypu aplikacji: „Dialog Biznesowy VR”, wirtualnego symulatora, który przyspiesza nabywanie doświadczeń potrzebnych do efektywnego komunikowania się w biznesie. Daje możliwość szybkiego wytrenowania pracowników na dużą skalę.

 

Szkolenie będzie dostępne w dwóch wersjach:

1. Aplikacja VR – do zastosowania indywidualnego.
2. Szkolenie z wykorzystaniem aplikacji VR – tradycyjne szkolenie grupowe w Sali szkoleniowej z wykorzystaniem aplikacji VR.

Partnerzy:

Leszek Greń
(founder / producent)

główny projektant treści szkoleń, zarządza procesem produkcji rozgrywek i quizów oraz zespołem projektowym: copywriter, trener, assessor, reżyser.
EPIC VR
(partner technologiczny)

produkcja filmów (obraz, dźwięk, montaż), produkcja oprogramowania i animacji, grywalizacja.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami!
Napisz: leszek@gren.pl